Ojciec Święty Franciszek mianował dziś biskupem pomocniczym diecezji ełckiej dotychczasowego proboszcza parafii bł. Karoliny Kózkowny w Ełku – ks. dr. Dariusza Zalewskiego.

Ks. Dariusz Zalewski urodził się 29 stycznia 1974 roku w Augustowie.

Do szkoły podstawowej uczęszczał w Białobrzegach (1981-1987) i Augustowie (1987-1989).

W 1989 roku rozpoczął edukację w Technikum Budowlano-Elektrycznym w Augustowie, którą ukończył świadectwem dojrzałości w 1994 roku.

W latach 1994-2000 odbywał formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 2000 roku w katedrze ełckiej św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

W latach 2000-2001 był wikariuszem parafii św. Mikołaja w Mikołajkach.

W latach 2001-2008 odbywał studia specjalistyczne w dziedzinie patrystyki w Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie. W roku 2010 uzyskał stopień doktora w zakresie patrystyki.

W czasie pobytu w Rzymie pomagał duszpastersko w parafii św. Agnieszki w Modenie i pracował w duszpasterstwie chorych jako kapelan w poliklinice „Umberto I”.

W latach 2008-2010 był notariuszem ełckiej kurii diecezjalnej oraz rzecznikiem diecezji. Prowadził też wykłady z patrystyki i zajęcia z łaciny w tamtejszym seminarium duchownym.

W latach 2010-2012 był wicekanclerzem kurii diecezjalnej, pracował w duszpasterstwie akademickim i był prefektem roku propedeutycznego seminarium diecezji ełckiej.

W latach 2014-2019 był ojcem duchownym wyższego seminarium duchownego diecezji ełckiej.

Aktualnie jest proboszczem parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku i dyrektorem wydziału życia konsekrowanego kurii diecezjalnej w Ełku.

Poza językiem ojczystym, zna języki: włoski, łaciński i angielski.\

 

 

Zapraszamy na zbiórki harcerskie w Starych Juchach w każdą sobotę o godz. 11.31.

Serdecznie zapraszamy mężczyzn na „Oblężenie Drygał”. 
Piesza pielgrzymka mężczyzn do Drygał rozpocznie się o godz. 9.00 pod kościołem św. Józefa w Nowej Wsi Ełckiej. Podczas drogi zaplanowana jest:
– modlitwa (Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, medytacja, różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego);
– konferencja „Kryzys męskości. Jak być atrakcyjnym mężczyzną dla kobiet? 
– braterskie rozmowy 

O godz. 15.00 w kościele w Drygałach zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, po której odbędzie się agapa.

Biskup ełcki Jerzy Mazur mając na uwadze sezon urlopowy oraz turystyczny charakter Diecezji Ełckiej, w trosce o dobro duchowe wiernych, na podstawie kan.87 i kan. 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji ełckiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 29 lipca oraz 12 sierpnia br.

Jednocześnie ordynariusz diecezji ełckiej zachęcił, by „Wierni przyjmując dar dyspensy odmówili modlitwę Ojcze Nasz w intencji poszanowania życia ludzkiego”.

W sobotę 16 lipca, w sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie odbędzie się coroczne Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Do udziału w tym wyjątkowym dniu zaproszone są matki i żony, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny Rajgrodzkiej Pani – Królowej Rodzin, która jest wzorem zawierzenia, ufności i wierności Bogu. Kobiety z diecezji ełckiej w sanktuarium spotkają się po raz 17. W tracie Mszy św. kobiety dokonają aktu zawierzenia rodzin Pani Rajgrodzkiej.  Zakończeniem spotkania będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej po ścieżkach Kalwarii Rajgrodzkiej.

Joomla templates by a4joomla