30 października harcerze wraz z ks. hm. Przemysławem udali się na cmentarz, aby zadbać o opuszczone groby przed Uroczystością Wszystkich Świętych

25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców odbyło się święcenie pojazdów oraz zbiórka funduszy na potrzeby misji.

1 lipca pod opieką Księdza Przemysława  - wikariusza tutejszej parafii, został zorganizowany wyjazd ministrantów i harcerzy z naszej parafii do Parku Linowego i Muzeum Historycznego w Ełku.

30 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przeżywaliśmy odpust parafialny. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył ks Proboszcz. Słowo Boże wygłosił ks. Marcin Nowik z Zelek, a procesji ks. Piotr Walczak CRL - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku.

28-29 maja był to czas nabożeństwa 40-godzinnego, które przygotowywało nas do uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Nabożeństwu przewodniczył ks. Marcin Nowik - proboszcz z Zelek.

16 maja dzieci z naszej parafii w dwóch grupach (ze względu na przepisy epidemiczne) przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a następnie Biały Tydzień.

1-4 kwietnia przeżywaliśmy uroczyste Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek odbyła się liturgia Wieczerzy Pańskiej w  czasie której dziękowaliśmy za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek odprawiliśmy o godzinie 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia, a następnie drogę krzyżową. Po wieczornej liturgii Męki Pańskiej trwała adoracja w grobie, przy którym wartę pełnili nasi harcerze oraz strażacy z OSP Garłówka. W wielką sobotę przed południem odbyło się święcenie pokarmów, a wieczorem rozpoczęliśmy radosny obchód świąt Wielkanocnych liturgią Wigilii Paschalnej - najważniejszej liturgii w roku kościelnym. W Niedzielę Zmartwychwstania dzieliliśmy się radosną wiadomością Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja

28 marca po mimo zwiększonych obostrzeń sanitarnych wraz z parafianami przeżywaliśmy liturgię Niedzieli Palmowej. Po Mszy św. o godzinie 11.00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą i najbardziej naturalną palmę. Mimo epidemii dzieci dopisały i przyszły ze swoimi palmami.

7-10 marca -  w naszej wspólnocie odbyły się rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. dr. Paweł Tarasiewicz - ojciec duchowny i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku

23 lutego  - w liturgiczne wspomnienie bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego - Patrona Polskich Harcerzy, harcerze z naszej parafii zgromadzili się na Mszy, której przewodniczył ks. hm. Przemek. Po Mszy odbyła się okolicznościowa zbiórka z racji tego wspomnienia oraz przeżywanego dzień wcześniej Dnia Myśli Braterskiej - najważniejszego harcerskiego święta.

17 lutego - obrzędem posypania głów weszliśmy w czas Wielkiego Postu - czas przemiany i nawrócenia serc ku Bogu

31 stycznia miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadził ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy naszej diecezji. Ksiądz biskup był obecny na wszystkich Mszach św. Spotkał się także z przedstawicielami grup modlitewnych oraz Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Odwiedził również miejscowy cmentarz. W czasie dodatkowej Mszy św. o godzinie 15.00 ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

29 października w związku ze zmianami w otwarciu cmentarzy związanymi z epidemią koronawirusa harcerze z naszej drużyny udali się wraz z ks. Przemkiem na cmentarz komunalny, aby przygotować opuszczone groby do Uroczystości Wszystkich Świętych.

1 grudnia odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Edwarda Burczyka wieloletniego proboszcza naszej parafii. W ramach tych uroczystości sprawowane były dwie Msze św. Pierwszej dla społeczności naszej parafii przewodniczył ks. dziekan Jarosław Dąbrowski. Drugiej pogrzebowej oraz uroczystościom na cmentarzu przewodniczył ks. bp. Adrian Galbas

10-12 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył ks. Leszek Kuriata z Olsztyna

25 grudnia odbyła się uroczysta pasterka, którą sprawował ks. Proboszcz. Po mimo pandemii zgromadziliśmy się, aby wspólnie cieszyć się z faktu narodzin Jezusa Chrystusa.

Joomla templates by a4joomla