25 IX 2022 r. - XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, natomiast ofiary składane dzisiaj do puszki przy wyjściu z kościoła zostaną przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne, czyli na Dom Samotnej Matki w Ełku.

2. W tym tygodniu wypada  :

-     w poniedziałek – wspomnienie świętych Kosmy i Damiana - męczenników

-     we wtorek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo - kapłana

-     w środę -  wspomnienie świętego Wacława – męczennika

-     w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała , Gabriela i Rafała

-     w piątek – wspomnienie świętego Hieronima – kapłana i DK.

-     w sobotę – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i DK.

3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwach Różańcowych spotykamy się codziennie o 16.00, a w niedzielę o 10.30.

4. W dniu wczorajszym decyzją Ojca Świętego Franciszka, został ogłoszony Biskup Pomocniczy dla naszej Diecezji Ełckiej. Został nim Ksiądz dr Dariusz Zalewski – dotychczasowy Proboszcz Parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Ełku. Módlmy się w jego intencji, o jak najlepsze owoce jego posługi pasterskiej w naszej Diecezji.

5. Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. Wraz z Matką Najświętszą przeżyjmy ten dzień sobotni trwając na modlitwie. Msza święta zostanie odprawiona w sobotę  o 20.00. Przed Mszą świętą o  godzinie 19.30 zostanie odprawiony Różaniec Fatimski, natomiast po Mszy świętej o godzinie 21.00 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski i przy śpiewie Litanii Fatimskiej udamy się w procesji naokoło kościoła niosąc figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę mężczyzn i kobiety , oraz młodzież do niesienia figury a wszystkich również i dzieci  proszę o przynoszenie na procesję świec.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 11.00 wystawienie, adoracja  Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i adoracji. Po Mszy świętej o godzinie  8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi, natomiast podczas mszy świętej o godzinie 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich . Zapraszam wszystkich którzy w miesiącu październiku zawierali ten sakrament . Taca z  przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej, natomiast puszka z przyszłej niedzieli zostanie zebrana na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafii.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z Jeziorowskich i złożenie ofiary 90 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Jasińskich, Jeleniewskich i Ciborowskich z Jeziorowskich.

8. W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku proszę o dostarczanie na plebanię plonów ziemi (zboże, kartofle, warzywa i owoce) które będą pomocne w funkcjonowaniu tej uczelni.

9. Jest do nabycia nowy numer Martyrii.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła. W tym tygodniu na ten cel złożono 150 zł.

11. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.