23 VII 2023 r. -  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

1. Zbliża się miesiąc sierpień. W miesiąc ten Polacy wkraczają w sposób szczególny. Jest on dla nas wspomnieniem tylu narodowych spaw, przeżyć i problemów. 1 sierpnia wspominamy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i miłosiernemu Panu polecajmy tych którzy oddali życie za Ojczyznę. Miesiąc sierpień w kościele katolickim jest miesiącem wstrzemięźliwości i abstynencji, czyli miesiącem trzeźwości. Nie pijmy alkoholu w tym miesiącu, nie częstujmy alkoholem i nie kupujmy go. Niech nasza postawa będzie ofiarą przebłagalną za grzechy pijaństwa i prośbą o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, Parafii i w naszych rodzinach.

2. W tym tygodniu wypada :

-    w poniedziałek – wspomnienie świętej Kingi - dziewicy

-    we wtorek – święto świętego Jakuba – apostoła

-    w środę - wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP

-    w piątek – wspomnienie świętego Serbela Mahklufa - kapłana

-    w sobotę – wspomnienie świętej Marty

3. W naszym kościele parafialnym w ciągu tygodnia są odprawiane nabożeństwa o godzinie 17.30

-           we wtorek  -  do Miłosierdzia Bożego

-           w środę  -  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

-           w czwartek – do świętego Józefa

-           w piątek – o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach, za dzieci poczęte a nienarodzone oraz za wszystkich trwających w związkach niesakramentalnych.

4. Dzisiaj po mszach świętych, będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na zakup środków transportu przeznaczonych dla misjonarzy z Polski pracujących na misjach.

5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom ze Szczecinowa i złożenie ofiary na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Matusiewicz, Łukaszewicz Romańczuk ze Szczecinowa.

6. Jest do nabycia prasa katolicka.

7. W środę we wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP przypada dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Serdecznie wszystkich zapraszamy na mszę świętą

8. We wtorek 25 lipca w liturgii Kościoła wspominamy świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy korzystają ze środków lokomocji, a zwłaszcza kierowców. Będziemy w czasie tego nabożeństwa modlić się o bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo w podróżach pojazdami. Jutro podczas mszy świętej i obrzędu poświęcenia, będą zbierane ofiary przeznaczeniem na zakup środków transportu przeznaczonych dla misjonarzy z Polski pracujących na misjach.

9. W najbliższy piątek wyruszy z Ełku na Jasną Górę  XXXI Pielgrzymka Piesza. Msza święta  dziękczynna zostanie odprawiona 11 sierpnia na Jasnej Górze. Ksiądz Biskup zaprasza do udziału w tejże pielgrzymce i we mszy świętej na zakończenie pielgrzymki.

10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy zdrowia , opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.

Joomla templates by a4joomla