16 . VI. 2024 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA .

1.Dzisiaj o godzinie 11.30 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe, natomiast w ciągu tygodnia nabożeństwa będą odprawiane o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2.W tym tygodniu wypada

- w poniedziałek – wspomnienie świętego Alberta Chmielowskiego – zakonnika

- w środę – wspomnienie świętego Romualda – opata

- w środę – wspomnienie Alojzego Gonzagi – zakonnika

- w sobotę – wspomnienie świętego Jana Fischera i Tomasza Noor - męczenników

3.Taca z dzisiejszej niedzieli jako trzeciej niedzieli miesiąca zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

4.Jutro w trzeci poniedziałek miesiąca będzie odprawiana msza święta z udziałem grupy modlitewnej Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i Kółek Różańcowych o godzinę 17.00 Zapraszam wszystkich członków powyższych grup i proszę o przygotowanie oprawy Mszy św. Zapraszamy.

5.W dniach 15 - 24 lipca jest organizowana XXXIV międzynarodowa piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Bliższe informacje na ten temat znajdują się przy wyjściu z kościoła. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

6.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca. Módlmy się w intencji tych którzy podjęli się tej roli aby sprostali swojemu powołaniu mając za wzór świętego Józefa jako wiernego Opiekuna.

7.W piątek na godzinę 8.00 zapraszam dzieci przedszkolne, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Juchach i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami na mszę świętą, która zostanie odprawiona na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam rodziców, nauczycieli oraz dzieci do podziękowania Bogu za miniony rok prosząc o błogosławieństwo Boże i zdrowie na czas wakacji. Przed Mszą świętą będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, abyśmy mogli z Jezusem w sercu rozpocząć czas wakacji i wypoczynku. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

8.W tym tygodniu kończymy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Od modlitwy codziennej i uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej nie ma wakacji. Apelujemy do rodziców i wychowawców – zadbajmy o chrześcijańskie wychowanie naszych rodzin – a zwłaszcza dzieci i młodzieży – przyszłości naszego Kościoła i naszej Ojczyzny.

9.W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby funduszu młodzieżowego naszej Diecezji.

10.Taca z przyszłej niedzieli zostanie zebrana i przeznaczona na fundusz kapłański naszej Diecezji.

11.W tym tygodniu będą prowadzone prace wykończeniowe, oraz wykonywanie opaski z drobnego kamyka wokół kościoła o szerokości 50 centymetrów. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za modlitwę i ofiary składane na powyższy remont naszej świątyni. W tym tygodniu na ten cel złożono 1300 złotych oraz mieszkańcy Garłówki złożyli 2000 złotych

12.Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

13.Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz gościom i parafianom życzę zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.