28 V 2023 r. -  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dzisiaj o godzinie 10.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe . W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe będą odprawiane do środy o 17.30 . Od czwartku będą odprawiane nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa  - w czwartek o 16.30, w piątek o 18.30 a w sobotę o 18.15. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej doroczny odpust , natomiast w dniu jutrzejszym w kościele Matki Bożej Matki Kościoła w Gołdapi. Kustosze tych sanktuariów serdecznie zapraszają na powyższe uroczystości .

3.W tym tygodniu wypada  :

- w poniedziałek – uroczystość NMP – Matki Kościoła – głównej patronki naszej diecezji

- we wtorek – wspomnienie świętego  Jana Sarkandra -  kapłana i  męczennika

- w środę – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek  -  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek – wspomnienie świętych Marcelina i Piotra – męczenników ,

- w sobotę – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników

4. W liturgii Kościoła kończy się okres wielkanocny. Zapewne są i tacy którzy w tym świętym czasie nie pojednali się z Bogiem poprzez wielkanocną spowiedź i Komunię świętą. Jest jeszcze szansa. Można jeszcze ten obowiązek spełnić w tym tygodniu tj. do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.5. Jutro drugi dzień świąteczny – Uroczystość NMP – Matki Kościoła. Msze święte w naszym Kościele zostaną odprawione o godzinie 17.00. Jutro chociaż nie jest to święto nakazane starajmy się zachować jego charakter religijny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów, siostry zakonne i małżonków oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i małżeńskie zwłaszcza z naszej parafii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek od 16.30 – 17.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, oraz o nowe powołania misyjne zwłaszcza z naszej parafii. W pierwsze piątki od godziny 8.30 odwiedzamy chorych. Taca z t tego dnia zostanie zebrana i przeznaczona na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym na misjach.

8. Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. Wraz z Matką Najświętszą przeżyjmy ten dzień sobotni trwając na modlitwie . Msza święta zostanie odprawiona w sobotę  o 19.00 . Przed Mszą świętą o godzinie 18.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godzinie 18.30 zostanie odprawiony Różaniec Fatimski, natomiast po Mszy świętej o godzinie 20.00 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski i przy śpiewie Litanii Fatimskiej udamy się w procesji naokoło kościoła niosąc figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę mężczyzn i kobiety, oraz młodzież do niesienia figury a wszystkich proszę o przynoszenie na procesję świec .

9. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 11.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi. Podczas mszy świętej o godzinie 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez te pary które w miesiącu czerwcu zawarły ten sakrament. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej, natomiast puszka  na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafii.

10. W piątek z Bożą pomocą i Bożym błogosławieństwem rozpoczynamy w naszym kościele 40 –godzinne nabożeństwo, czas przygotowania do uroczystości  ku czci Trójcy Przenajświętszej – uroczystości odpustowej. 40-godzinne nabożeństwo w naszej parafii będzie prowadził ks. Piotr Walczak – proboszcz parafii w Stradunach. Módlmy się w intencji dobrego przeżycia 40 – godzinnego nabożeństwa i przygotowania się do uroczystości odpustowej. 40 – godzinne nabożeństwo będzie trwało w piątek, w sobotę i w niedziele a zakończy się mszą świętą odpustową w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00. Ofiary składane na tace podczas mszy świętej w piątek i w sobotę będą przeznaczone jako dar wdzięczności dla Księdza Piotra za Jego posługę w naszej parafii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w piątek i w sobotę od godziny 12.00 do 19.00, a w niedzielę od godziny 9.00 do godziny 12.00 . Bardzo proszę, aby każdy znalazł  chociaż odrobinę czasu w ciągu tych dni na indywidualną adorację . Msze święte w piątek i w sobotę w naszym kościele parafialnym zostaną odprawione o godzinie 11.00  i  19.00. Starajmy się  jak najliczniej i najowocniej przygotować się do uroczystości odpustowej przez spowiedź i czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.

11. W piątek o godzinie 20.00 wyruszymy z kościoła parafialnego na cmentarz, aby modlić się za zmarłych i zyskać odpust. Bardzo proszę, aby odnowić mogiły i zapalić znicze na grobach swoich bliskich. Zapraszam do licznego i owocnego uczestnictwa w tym nabożeństwie.

12. Dzisiaj na plebanii o godzinie 12.15 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

13 W najbliższą środę w Piszu odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, gdzie głównymi gośćmi spotka będą "Wyrwani z niewoli" oraz ksiądz Piotr Jarosiewicz znany z ewangelizacji na Tik-Toku. Ksiądz Biskup serdecznie wszystkich zaprasza.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z Dobrej Woli i złożenie ofiary 60 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Gągol i 2 rodziny Sztejter ze Szczecinowa.

15. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom, życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.

Joomla templates by a4joomla