Drukuj

04 XII 2022 r. - II  NIEDZIELA ADWENTU.

1.  Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 11.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Po Mszy świętej o godzinie  8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi. Podczas mszy świętej o godzinie 11.00 odnowienie przyrzeczeń przez te pary które w miesiącu grudniu zawarły ten sakrament. Taca z  dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej.

2. W tym tygodniu wypada

      -     we wtorek – wspomnienie świętego Mikołaja - biskupa

      -     w środę – wspomnienie świętego Ambrożego – biskupa i  DK.

      -     w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

      -     w piątek – wspomnienie Jana Diego

3. W czwartek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godziny 12.00 – 13.00 – w całym kościele jest tzw. Godzina Łaski – wszystkim trwającym na modlitwie Maryja obiecała wyprosić potrzebne łaski u Boga taką obietnicę złożyła objawiając się w 1947 roku. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tym czasie w tutejszym kościele parafialnym. Puszka z tego dnia zbierana przy wyjściu z kościoła zostanie przeznaczona na pomoc biednym parafiom w naszej diecezji .

4. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie będą odprawiane Roraty od jutra do środy o godzinie 6.30. W tych też dniach przez cały Adwent nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania razem z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do przychodzenia i przynoszenia lampionów na roraty.

5. W tym tygodniu w czwartek z Bożą pomocą i błogosławieństwem rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Wykorzystajmy ten piękny czas jaki w tym okresie daje nam Kościół poprzez uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych. Serdecznie wszystkich wiernych zapraszam do codziennego udziału w rekolekcjach adwentowych, do odbycia dobrej spowiedzi świętej, by godnie przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ksiądz Krystian Ostrowski – proboszcz parafii na Ukrainie. Proszę o zapoznanie się z programem rekolekcji. Proszę aby do piątku zgłosić wszystkich chorych którzy nie będą mogli wziąć udziału w rekolekcjach. Odwiedzimy ich w sobotę w godzinach od 13.00 – 14.00. Spowiadać będą kapłani codziennie podczas rekolekcji kwadrans przed rozpoczęciem Mszy świętej. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień rekolekcji. Każdy kto wysłucha trzech nauk i przyjmie komunię w czasie rekolekcji może uzyskać odpust.

6. Trwa tegoroczna akcja „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ” . Cena świecy 20 złotych .

7. Do zrobienia dekoracji w kościele w tym roku zapraszam mieszkańców Orzechowa. Ozdoby na choinki zostały zakupione w złotym kolorze, natomiast jeśli jakaś miejscowość chce z tej racji złożyć ofiarę, to dokupimy jeszcze ozdób, lub też można pomyśleć o jakiejś ruchomej szopce.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Jest do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2022 rok.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Leśnej i złożenie ofiary 40 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Karpowicz , Słuchockich i Mucuś z ulicy Leśnej.

11. Prosimy o zgłoszenie się w ciągu tygodnia na plebanie osób które by rozniosły opłatki po rodzinach.

12. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki przy wyjściu z kościoła zostaną przeznaczone na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafii. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać .

13. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie medalików i spotkanie z dziećmi które w tym roku szkolnym i katechetycznym pragną przystąpić do Pierwszej komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.

14. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.