05 . XI . 2023 r.     -      XXXI  NIEDZIELA    ZWYKŁA .

 

 

Msze święte składkowe są odprawiane przez cały miesiąc listopad . Codziennie o godzinie 16.30  , w niedziele o godzinie 11.30 są czytane wypominki i odmawiany różaniec za zmarłych .

 

W tym tygodniu wypada  :

-     w czwartek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

-     w piątek – wspomnienie świętego Leona Wielkiego – biskupa i DK.

-     w sobotę -  wspomnienie świętego Marcina  z  Tours – biskupa

 

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca . Jest to niedziela adoracyjna . Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 12.00 wystawienie , adoracja  Najświętszego Sakramentuzmiana i zmiana tajemnic różańcowych . Do adoracji zapraszamy wszystkich . Po Mszy świętej o godzinie  8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi , natomiast w czasie mszy świętej o godzinie 12.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich wszystkich którzy zawarli ten sakrament w miesiącu listopadzie .  Taca z  dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej , natomiast puszka z każdej pierwszej niedzieli miesiąca na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafii .

 

Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki  przy wyjściu z kościoła zostaną przeznaczone na pomoc Kościołowi Prześladowanemu .

 

W sobotę 11 listopada mija 105 lata od chwili gdy po długiej niewoli i zaborach , Polska na nowo się odrodziła i zaistniała na mapie świata . Wspominając czas miniony , trzeba nam pamiętać także i dzisiaj o odrodzeniu się narodu w różnych wymiarach , chociaż żyjemy już w Polsce wolnej i niepodległej . Chcemy w tym momencie pamiętać o tych którzy przelewali swoją krew i oddawali swe życie w obronie Ojczyzny . Niech więc i w tych dniach nie zabraknie nas na mogiłach obrońców Ojczyzny.  Po Mszy świętej o godzinie 17.00  w kruchcie kościoła , zostaną odprawione modlitwy i zapalone znicze zostanie . Będziemy obchodzić 5 rocznicę poświęcenia urny z ziemią katyńską upamiętniającą wszystkich którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny . Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny .

 

Jest do nabycia prasa katolicka .

 

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z dziećmi które w tym roku szkolnym i katechetycznym pragną przyjąć Pierwszą Komunię świętą .  Serdecznie zapraszamy .

 

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z Zawad Ełckich i złożenie ofiary 20 złotych na wystrój kościoła . Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Wysockich , Borkowskich i Kordowskich z Zawad Ełckich .

 

W naszym kościele parafialnym w ciągu tygodnia są odprawiane nabożeństwa o godzinie 16.30

-       we wtorek  -  do Miłosierdzia Bożego

-       w środę  -  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ,

-       w czwartek – do świętego Józefa

-       w piątek – o trzeźwość w naszej Ojczyźnie , parafii i rodzinach , w intencji dzieci poczętych       a nienarodzonych oraz związków niesakramentalnych . 

 

Bóg zapłać wszystkim za waszą obecność na Mszy świętej oraz wszystkim którzy w różnoraki sposób zaangażowali się w zorganizowanie i przebieg procesji na cmentarz i w modlitwę na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych . Dziękuję również Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu .

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia , opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w sobotę – wspomnienie świętych Benedykta , Jana , Mateusza Izaaka i Krystyna –       

      pierwszych męczenników Polski

 

 

 

 

 

 

 

W przyszła niedzielę 11 listopada mija 100 lat od chwili gdy po długiej niewoli i zaborach , Polska na nowo się odrodziła i zaistniała na mapie świata . Wspominając czas miniony , trzeba nam pamiętać także i dzisiaj o odrodzeniu się narodu w różnych wymiarach , chociaż żyjemy już w Polsce wolnej i niepodległej . Chcemy w tym momencie pamiętać o tych którzy przelewali swoją krew i oddawali swe życie w obronie Ojczyzny . Niech więc i w tych dniach nie zabraknie nas na mogiłach obrońców Ojczyzny . W naszym kościele parafialnym w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej którą będzie sprawował ksiądz Kanonik Edward Burczyk o godzinie 11.00 będziemy się modlić za tych którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny . Po Mszy świętej o godzinie 11.00  w kruchcie kościoła zostanie poświęcona urna z ziemią katyńską upamiętniającą wszystkich którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny , zostaną odprawione modlitwy i zapalone znicze . Zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej wszystkich wiernych -  Władze gminy Stare Juchy , Szkołę Podstawową , Gimnazjum , Przedszkole , zakłady pracy , związki zawodowe , stowarzyszenia i organizacje – bo Ojczyzna jako wspólne dobro potrzebuje i dzisiaj naszej pomocy . 

 

Joomla templates by a4joomla