09 . X . 2023 r.     -      XXVII  NIEDZIELA    ZWYKŁA .

 

  1.

Przypominam iż trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej . Na nabożeństwach

Różańcowych spotykamy się codziennie o 16.00 , a w niedzielę  o 11..30  . Serdecznie zapraszamy .

  2.

W tym tygodniu wypada  :

-    w poniedziałek – wspomnienie świętego Dionizego i Towarzyszy - męczenników

-    w środę – wspomnienie świętego Jana XXIII - papieża

-    w czwartek – wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma – kapłana

-    w piątek – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego - kapłana

-    w sobotę -  wspomnienie świętego Kaliksta I – papieża i męczennika

-    w niedzielę – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa – dziewicy i DK.

  3.

Niesiemy pomoc naszym drogim zmarłym przez troskę o groby i modlitwę . Pomocą modlitewną

duszom czyścowym jest Msza święta , Komunia święta , uzyskanie odpustu  i modlitwa

wspólna wiernych , czyli wypominki . Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i Mszę świętą

zbiorową , która będzie odprawiana przez 30 dni w listopadzie . Kartki znajdują się na stoliczku pod chórem , Proszę o czytelne wypełnianie .

  4.

W sobotę 14 października przypada Dzień Nauczyciela . Pamiętajmy w tym dniu w szczególny sposób o naszych rodzicach , nauczycielach , katechetach i wychowawcach . W tym dniu serdecznie zapraszamy nauczycieli , rodziców młodzież i dzieci na różaniec który będziemy ofiarować w ich intencji , prosząc o zdrowie , siły i błogosławieństwo Boże w ciężkiej pracy pedagogicznej i wychowawczej . W ich intencji będziemy się modlić  podczas Mszy święttej o godzinie 17.00 .

  5.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszki na Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia  z przeznaczeniem na pomoc dzieciom i młodzieży zdolnej , ale pochodzącej z biednych rodzin . Za ofiary na ten cel w imieniu Kościoła składam serdeczne Bóg zapłać .

  6.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z dziećmi które w tym roku szkolnym i katechetycznym pragną przyjąć Pierwszą Komunię świętą . Podczas mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie różańców . Serdecznie zapraszamy .

  7.

Proszę o zgłaszanie się chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami . Proszę również o zgłaszanie  się młodzieży która chciałaby naleźeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży . Serdecznie wszystkich zapraszam . Zbórki ministranckie odbywają się w soboty o 9.00 .

  8.

Taca z przyszłej niedzieli , jako trzeciej niedzieli miesiąca zostanie zebrana i przeznaczona na potrzeby naszego kościoła . Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać .

  9.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z Orzechowa i złożenie ofiary 60 złotych na wystrój kościoła . Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy 2 rodziny Rybickich i rodzinę Tyszko z Orzechowa .

10

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia , opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu .

Joomla templates by a4joomla