1.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca . Jest to niedziela adoracyjna . Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 11.00 wystawienie , adoracja  Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych . Do adoracji zapraszamy wszystkich . Po Mszy świętej o godzinie  8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi , natomiast w czasie mszy świętej o godzinie 11.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich wszystkich którzy zawarli ten sakrament w miesiącu październiku .  Taca z  dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej , natomiast puszka z każdej pierwszej niedzieli miesiąca na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafii .

   2.

W tym tygodniu wypada  :

-    w poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

-    w środę - wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu

-    w czwartek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej – dziewicy

-    w piątek – wspomnienie świętego Brunona - kapłana

-    w sobotę  -  wspomnienie NMP Różańcowej

  3.

Niesiemy pomoc naszym drogim zmarłym przez troskę o groby i modlitwę . Pomocą modlitewną

duszom czyśćcowym jest Msza święta , Komunia święta , uzyskanie odpustu zupełnego i modlitwa

wspólna wiernych , czyli wypominki . Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i Mszę świętą

zbiorową , która będzie odprawiana przez 30 dni w listopadzie . Kartki z wypominkami i Mszą świętą zbiorową będzie można zabrać od przyszłej niedzieli ze stoliczka spod chóru , natomiast sołtysi swoich wiosek lub ich przedstawiciele mogą zgłaszać się również w najbliższą sobotę po ich odbiór na plebanię. Zadbajmy o groby naszych bliskich . jak również o te które są zaniedbane , o których może nikt nie pamięta .

  4.

W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku proszę o dostarczanie na plebanię plonów

ziemi ( zboże , kartofle , warzywa i owoce ) które będą pomocne w funkcjonowaniu tej uczelni .

  5.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i siostry

zakonne oraz o nowe powołania kapłańskie , zakonne i małżeńskie zwłaszcza z naszej parafii .

  6.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca . Modlimy się za misjonarzy i misjonarki , oraz

o nowe powołania misyjne zwłaszcza z naszej parafii . Wystawienie i adoracja Najświętszego

Sakramentu w czwartek i piątek od 16.00 – 17.00 . Od godziny 15.30 okazja do spowiedzi . W pierwsze piątki od godziny 8.30 odwiedzę chorych . Taca z tego dnia jest przeznaczona na pomoc kapłanom pracującym z naszej diecezji na misjach .

  7.

Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca . Wraz z Matką Najświętszą przeżyjmy ten dzień sobotni trwając na modlitwie . Msza święta zostanie odprawiona w sobotę  o 20.00 . Przed Mszą świętą o  godzinie 19.30 zostanie odprawiony Różaniec Fatimski , natomiast po Mszy świętej o godzinie 21.00 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski i przy śpiewie Litanii Fatimskiej udamy się w procesji naokoło kościoła niosąc figurkę Matki Bożej Fatimskiej  . Bardzo proszę mężczyzn i kobiety , oraz młodzież do niesienia figury a wszystkich również  dzieci  proszę o przynoszenie na procesję świec.

  8.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi które w tym roku szkolnym i katechetycznym pragną przyjąć Pierwszą Komunię świętą . Podczas mszy świętej o godzinie 12.00 będzie poświęcenie różańców . Serdecznie zapraszam .

  9.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła . W tym tygodniu na ten cel złożono 50 zł .

10.

Przypominam iż rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej . Na Nabożeństwach Różańcowych spotykamy się codziennie o 16.00 , a w niedzielę o 11.30 . Dzieci będą otrzymywały obrazki . Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

11.

Proszę o zgłaszanie się chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami . Zgłaszać się można do mnie . Proszę również o zgłaszanie się młodzieży która chciałaby naleźeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży . Serdecznie wszystkich zapraszam . Zbórki ministranckie odbywają się w soboty o 9.00 .

12

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z Orzechowa i złożenie ofiary 60 złotych na wystrój kościoła . Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Janczulewiczów , Kwiatkowskich i Chilińskich z Orzechowa .

13

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia , opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu .

Joomla templates by a4joomla